Co je Deer medicine?

Je formou náhledu na situaci, ve které se člověk nachází. Zahrnuje její rozpoznání, pochopení souvislostí, nalezení podpůrné bylinné cesty.
Někdy jde o poměrně jednoduchý stav, třeba nachlazení. V jiném případě ale pracuje s poznáním hlubších komplikací, na které nezdraví těla ukazuje. Byliny pak pracují jako průvodkyně léčebným obdobím, otevírají obzory, stejně jako neprůchodné tělo.
Deer medicine je tak léčení, které se vrací k původnímu slova smyslu. Kdy záleží na dobrém propojení všech prvků – preparátů, diagnózy fyzického i psychického stavu člověka, ale i samotné osobnosti léčitele.

Jeho podstatou je jemnost a citlivost, která doplňuje bystré smysly a schopnost obsáhlých vjemů. Ruku v ruce s přirozenou pokorou, jistou rezervovaností a opatrností. Vytváří prostor, kde každý je přijat se vším všudy a kde může svobodně prožívat sám sebe.

Deer medicine využívá schopnost pozorování a empatie k tomu, aby každému nabídl otevřenou dlaň a nechal se provést. Naslouchá, zpracovává slyšené a nachází prostředky k tomu, aby v člověku podpořil vše, co jej činí dobrým. Vnitřní klid, pozitivní mysl, harmonické tělo.

Neopomíjí nebezpečí a situace, ve kterých se člověk ztrácí. Umí jimi projít bez větších zranění a poučit se, najít vždy něco nového, co jej posílí. Uchovat si schopnost vidět světlo i v temné chvíli a rozšiřovat jej.

Tímto vznikají ve spolupráci s rostlinami bylinné směsi a tinktury, které se dotýkají potřebných míst, nebo vyplňují ta prázdná. Posilují, vyživují, zklidňují, hřejí, chladí, provokují. Cokoliv je potřeba.“